Čas žít v ženských energiích…

od | Bře 23, 2023 | Blog

Někde jsem v zápalu posledních měsíců a práce na svém novém byznysu pozapomněla vnímat sama sebe… bytí ve flow, drobné každodenní radosti, a hlavně svou ženskou energii! Dneska jsem si vzpomněla, že jsem vlastně povahou „kavárenský povaleč“ a ideální den – je pro mě den s kapučínem v ruce v nějaké hipsterské kavárně strávený kombinací lelkování a psaní textů. Takže, přátelé, před sebou mám kapučíno s hustou pěnou s čokoládou a udělala jsem si čas na psaní… 

Udělat si na něco čas – je vlastně hrozně divná fráze. Čas tady je i bez nás a nemusíme s ním vůbec nic dělat?! 

S čím je ale potřeba něco dělat, je naše vnímání času a vnímání nás – jako bytostí – v čase. Což vlastně i hodně souvisí s těmi ženskými energiemi… Žijeme v době, kdy je pro správný „výkon“ potřeba mít správné zadání, strategii k dosažení cíle, spoustu kvalifikovaných informací, nezbytné množství nástrojů na trackování a tabulek na vykazování a ideálně i měření onoho výkonu v čase a jeho míry dosažení. Za „výkon“ si můžete dosadit cokoli – svoji práci, péči o domácnost, rozjetí byznysu – to čemu dáváte většinu svého dne svou energii a svůj čas. (Zase jsme u toho času. Dáváme ho? Nebo nám ho někdo bere?)

To, nad čím přemýšlím je, jak využít pro svůj byznys více své ženské energie. Nemyslím tím obléct si dlouhé šaty a zapálit si doma svíčky. I když i to se někdy hodí. Myslím tím využití své intuice, schopnosti být ve flow a umění tvořit s radostí z okamžiku tady a teď. Nejsou to sice veličiny, které jsou měřitelné z hlediska „kvantifikace“ našeho výkonu v nějaké trackovací tabulce. Rozhodně jsou to ale hodnoty měřitelné z hlediska kvality našeho života. Vlastně hodnoty pro náš život velmi zásadní!

S našim časem se při práci v ženských energiích začnou dít zázraky. Přesuneme se od jednotlivých „přihrádek“ úkolů, ze kterých občas šílíme, k plynutí, které nám umožní dělat právě ty správné věci ve správný čas s mnohem větší lehkostí a hlavně radostí.

Ano, samozřejmě je tady pořád okolí, které po nás vyžaduje „dodat“ výstupy v daný čas a požadovaném množství. Ruku na srdce, je to ale jen na nás, jak se k tomu postavíme a čemu dáme svou pozornost. 

Tak schválně, kolik času jsme si dnes vezmeme zpět pro sebe? 

Chcete si přečíst podobné články?

Být či nebýt autentický?

Být či nebýt autentický?

Poslední dobou jsem měla několik rozhovorů s kamarády a kolegy na téma „Autenticita v našich životech“. Už samotná úvaha nad touto větou člověka lehce zvedne ze židle. Opravdu nevíme, kdo jsme? Je možné, že jsme to zapomněli? Nebo možná už v životě...

číst více